O mapach i kartach dwa słowa

  Już niebawem widzimy się w Siedlcach na zawodach - zatem czas na garść informacji dla zawodników. Tym razem będzie o mapach; otóż - co nie jest nadzwyczajnym zaskoczeniem chyba - trasy naniesione będą na mapy topograficzne. Nie będą to jednak jedyne mapy, z których korzystać będą zawodnicy. Dla ułatwienia/utrudnienia (właściwe podkreśl) zadania, wykorzystywać będziecie także mapy do orientacji sportowej.

 Dotyczy to wszystkich tras; od najkrótszej pieszej (25 km) do najdłuższej rowerowej (100 km). Oczywiście - także podczas rywalizacji na rajdzie... Różnica polega na tym, że o ile uczestnicy TP 25 będą mieli do dyspozycji jedną taką dodatkową mapę - to ci z TR 100 już cztery. I odpowiednio większą liczbę PK do potwierdzenia, rzecz jasna. W cyferkach wygląda to tak:

  • TP 25 - 11 PK
  • TP 50 - 24 PK
  • TR 50 - 18 PK
  • TR 100 - 39 PK
  • Rajd - 45 PK ( i 115 km, gdyby kto był ciekaw)

Zawodnicy będą mieli do dyspozycji karty startowe z zaznaczonymi miejscami do potwierdzania PK (czyli np. PK 3 należy podbić w kratce z numerem 3, PK 50 - w kratce z numerem 50). Dla trasy TR 100 przygotowane będą dwie karty - bo na jednej się nie bardzo chciały te wszystkie punkty zmieścić... 

Tyle zapowiedzi na dzisiaj; zapraszamy do zgłaszania się tych, którzy jeszcze tego nie uczynili (zarówno na trasy Jesiennych, jak i na Lenie w Terenie) - niebawem zamykamy zgłoszenia. Do zobaczenia!